Anna Preclíková

Anna Preclíková

Jóga je pro mě srdeční záležitost. A pokud něco děláte s láskou a srdcem, je to tak správně. Sama ji cvičím několikrát týdně a pokaždé cítím radost a spokojenost. Hormonální jóga je pro mě jasnou volbou, jak se chci cítit. Zároveň se mi líbí, že účinky cvičení jsou jasně měřitelné a tak vím, že cvičením regeneruji a ozdravuji své tělo.

Moji zvědavost vůči hormonální jógové terapii podnítila kolegyně, která díky tomuto cvičení otěhotněla po dlouhém neúspěšném snažení. Byla jsem zvědavá, co za zázračné cvičení tohle dokáže, a tak jsem se krátce poté octla na kurzu hormonální jógové terapie u Dinah Rodriguez.

Mně samotné přinesla hormonální jóga úlevu od mých problémů se štítnou žlázou. Mám z toho velkou radost a věřím, že i pro ostatní ženy se hormonální jóga stane cestou k ozdravení, vitalitě a spokojenosti.

Co o mě ještě nevíte…

Nejdříve jsem studovala jógu u Blanky Janíčkové na akreditovaném kurzu pro instruktory. Úspěšné zakončení mi pak umožnilo účastnit se kurzu hormonální jógové terapie pro lektory přímo u zakladatelky této metody Dinah Rodriguez.

Absolvováním kurzu pro lektory a úspěšným složením zkoušky u Dinah Rodriguez jsem se stala lektorkou této metody a s radostí ji předávám ženám dál. S obdivem a úctou vnímám, jaký přínos má tato terapie pro stovky žen, kterým už pomohla. Jsem nesmírně ráda, že můžu léčebnou sestavu předávat dál.

Dinah letos v květnu oslavila 90. narozeniny! Je aktivní, cestuje, školí budoucí jógové terapeuty po světě.  Je pro mě živoucím důkazem, jak její terapie funguje!

Anna Preclíková a Dinah Rodriguez
Anna Preclíková a Dinah Rodriguez

Jako učitelka jógy se stále více a hlouběji seznamuji s jógou. Troufám se domnívat, že je to studium na celý život. V józe vidím nádherný pohyb, jehož efektem je dokonalá pohoda na mysli a posléze i na těle. Vnímám ji jako krok na cestě k sebepoznání, k tomu poznat sama sebe a odvahu být sama se sebou. Učí nás vnímat přítomnost jako jedinečný okamžik našeho bytí. Kromě uvedených aspektů je pro mě jóga terapeutickým nástrojem.

Proto jsem v listopadu roku 2017 absolvovala lektorský kurz u kanadské jógové učitelky Angely Jervis – Read. Náročné, ale velice obohacující poznání Yin jógy pohledem tradiční čínské medicíny – systému energetických drah (meridiánů) a pohledem myofasciální anatomie.

Yin jóga je druh pomalé formy jógy. Smyslem cvičení je uvolnit napětí ve svalech, rozpouštět energetické bloky v meridiánech a zprůchodnit průtok životadárné energie do těla i orgánů. Yin jóga působí jako akupunktura bez jehel. Těším se, že se někdy potkáme na některé z mých lekcí.

Certifikace pro jógu

Terapeut hormonální jógové terapie pro ženy dle Dinah Rodriguez, 2017

Anna Preclíková, certifikovaná lektorka hormonální jógy

Instruktor jógy – trenér II. stupně, 2017 akreditace MŠMT